Správné sandálky mohou i na ples

Zatvrzelí zastánci etikety a dobrých mravů by možná nesouhlasili, ale i sandály je možné obout k plesové róbě. Pokud ovšem zvolíte ty správné. Rozhodně budou slušivé sandálky na podpatku vypadat na plese lépe než placaté baleríny. Ty rozhodně na ples nesmí.

Špaček by možná zaplakal

Pravidla etikety říkají, že špička plesové obuvi by měla být uzavřená. Pokud se ale rozhlédnete po parketu, zjistíte, že toto pravidlo nedodržuje velké procento žen. Takže když přimhouříme oko a slíbíme, že se to nestane tradicí, můžeme si ty krásné nové a nablýskané sandálky vzít. Samozřejmě platí, že boty musí být perfektně sladěné se šaty a kabelkou.

Na takové akce se budou nejlépe hodit sandály ve stříbrné, zlaté nebo jiné metalické barvě, které doplníme elegantním psaníčkem stejné barvy. Pokud to vaše šaty dovolí, mohou být sandály zdobené různými kamínky, flitry a třpytkami, ale všeho s mírou.

Zlaté plesové sandále

Na vysoké noze

Výšku podpatku volte přiměřeně tomu, na co jste zvyklá. Pokud běžně chodíte v nízké obuvi, nebudou nejvhodnější volbou patnácticentimetrové jehly. Zvláště pokud si chcete i zatancovat. I na nižším podpatku budou vaše nohy vypadat štíhlejší a delší. Zvláště obuv béžové nebo tělové barvy umí opticky prodloužit postavu. Tak na to při výběru myslete. Pozor si také dejte na široké pásky kolem kotníků, ty mají tendenci kotník rozšiřovat. Proto se doporučují pouze ženám s velmi hubenými lýtky.

Plesové boty pro muže a ženu

Pozor na pády

Výhodou sandálů oproti otevřeným lodičkám je na plese rozhodně pevné ukotvení nohy. Pokud si vezmete lodičky, které vám z nějakého důvodu nebudou dokonale sedět na noze, hrozí, že při rychlejší chůzi nebo tanci minimálně jednu botu ztratíte. V tom horším případě si zvrtnete nohu a upadnete, což se u dámy ve večerní toaletě nehodí. Nejen sandálky Mel díky páskům přes nárt a kolem kotníků sedí na noze jako přibité i při rozverné polce.